Jak wygląda kurs na instruktora fitness?

Z roku na rok rośnie w naszym kraju popularność zajęć fitness prowadzonych w profesjonalnych klubach. Nierzadko dochodzi do sytuacji, w których na interesujący nas trening musimy zapisywać się z naprawdę dużym wyprzedzeniem. Zajęcia takie jak zumba, step, aerobik dance, body ball czy shape są bardzo pociągające, bowiem stanowią dla nas swego rodzaju obietnicę pięknej sylwetki i znacznej poprawy naszego samopoczucia.

zajęcia fitnessWarto zwrócić uwagę na to, że rzeczy takie są atrakcyjne nie tylko dla osób, którym zależy na wypracowaniu u siebie atrakcyjnego, wysportowanego wyglądu; może to być również doskonała propozycja dla każdego, kto tylko zainteresowany jest zdobyciem ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Aby zostać instruktorem fitness odnoszącym w tej branży faktycznie duże sukcesy, trzeba przede wszystkim odznaczać się dobrą kondycją fizyczną. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że praca ta nie opiera się wyłącznie na umiejętnościach sportowych; bardzo istotne są tutaj zdolności interpersonalne, dzięki którym będziemy w stanie nawiązać z naszymi kursantami odpowiedni kontakt.

Instruktor musi być bowiem osobą, która zachęca innych do pracy nad sobą i własnym przykładem motywuje do wykonywania ćwiczeń. Jedynie dzięki pozytywnej energii na takich treningach można mieć pewność co do tego, że przyniosą one każdemu kursantowi faktycznie zadowalające efekty. jak zostać instruktorem fitnessAerobik w pierwszej kolejności powinien być dla każdego doskonałą zabawą, dzięki której można zrobić coś dobrego dla swojego wyglądu i zdrowia. Podczas ćwiczeń musimy po prostu skupić się na płynącej z nich radości, nie zaś skupiać się jedynie na liczbie spalonych kalorii czy o tym, nad jakimi mięśniami akurat pracujemy. Jest to jedno z najważniejszych zadań oraz wyzwań stojących przed każdym instruktorem; musi on umieć przygotować dla swoich kursantów taki układ ćwiczeń, dzięki którym będą oni do nich podchodzili z jak największą chęcią oraz radością. Obecnie można znaleźć całe mnóstwo kursów, które umożliwiają zdobycie kwalifikacji niezbędnych w takich zawodach.

7 lipca 2015

Anna Jędraszczyk

trener fitness, trener osobisty i dietetyk, specjalizuje się w dziedzinie żywienia i treningu siłowego