Kursy instruktorskie – propozycje

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił naprawdę wyraźny wzrost zainteresowania kursami instruktorskimi oraz trenerskimi. Warto w takim razie zainteresować się nieco bliżej tym, jakie dokładnie można na nich zdobyć kwalifikacje i jakie możliwości na rynku pracy potem mogą na nas czekać.

Instruktor fitnessW większości przypadków zadaniem osób prowadzących takie kursy instruktorskie jest wykonywanie najróżniejszych zestawów ćwiczeń ze swoimi kursantami. Należy jednak pamiętać o tym, że faktycznie dobry instruktor nie jest jedynie osobą, która wydaje polecenia swoim uczniom. Bardzo ważne jest to, aby ktoś taki samym sobą dawał innym dobry przykład i wykonywał ćwiczenia razem z innymi. Jedynie wówczas na takim szkoleniu będzie panowała rzeczywiście miła atmosfera, zaś wszyscy uczniowie będą podchodzili do nauki z dużą ochotą.

Dobrze przeprowadzony kurs to taki, na którym wszystkie strony wykazują się takim samym zaangażowaniem oraz motywacją. trener fitnessPraca na stanowisku takiego instruktora z wielu powodów potrafi być bardzo atrakcyjna, ale jednocześnie warto pamiętać, że w branży tej panuje obecnie ogromna konkurencja, przez co samo ukończenie kursu podstawowego często nie jest jeszcze w pełni wystarczająca do zdobycia wymarzonej dla nas posady.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że obecnie w całej Polsce spotkamy się z bardzo szerokim wyborem dodatkowych kursów które będą w stanie znacznie poszerzyć nasze kwalifikacje oraz zwiększyć możliwości na rynku pracy. Warto oczywiście wybierać takie specjalizacje, które w danym momencie cieszą się największą popularnością. Ukończenie takich kursów zawsze będzie doskonale prezentowało się w naszym CV.

6 lipca 2015

Krzysztof Żmuda

fizjoterapeuta, instruktor fitness, trener personalny