Zarobki instruktorów fitness

Instruktor fitness pracujący w dużym centrum w środku Warszawy może zarabiać około 7 tysięcy złotych miesięcznie. Na podobnym stanowisku i w takim samym klubie w Gdańsku zarobki wynoszą już około 4,5 tysiąca złotych miesięcznie.

instruktor fitness a zarobkiWykwalifikowany instruktor sztuk walki w Warszawie zarabia 9 tysięcy miesięcznie, choć do osiągnięcia takiego poziomu potrzebne jest niemałe doświadczenie – niektóre osoby tego typu spędzają mnóstwo czasu na Dalekim Wschodzie, trenując pod okiem prawdziwych mistrzów. Podobne możliwości zarobkowe mają tutaj instruktorki, które prowadzą treningi wyłącznie dla kobiet – osoby takie mogą zarobić około 8 tysięcy złotych miesięcznie.

Do cieszenia się takimi zarobkami nierzadko potrzebna jest jednak praca w dwóch ośrodkach tego typu jednocześnie, przez wiele godzin dziennie. Oferty pracy dla wykwalifikowanych instruktorów fitness, trenerów na siłowni czy nauczycieli szkół walki są z roku na rok coraz atrakcyjniejsze i powszechniej dostępne. Osobom posiadającym takie kwalifikacje najłatwiej jest znaleźć pracę w miejscach takich jak centra fitness, hotele spa czy najróżniejsze kluby sportowe.

 

trener fitness a zarobkiStudia związane z tym kierunkiem mogą zatem być świetną propozycją dla wielu osób, nawet w przypadku, gdy raczej nie marzy się nam kariera wybitnego sportowca. Bez problemu możemy wskazać całe mnóstwo przykładów takich naprawdę atrakcyjnych ofert pracy. Jednym z nich jest na przykład ogłoszenie wystawione na znanym portalu rekrutacyjnym. Mowa jest w nim w poszukiwaniu pracowników posiadających kwalifikacje do prowadzenia treningów bokserskich, głównie z klientami – amatorami. Wymagania to przede wszystkim wykształcenie wyższe oraz dobra znajomość języka obcego, głównie angielskiego lub niemieckiego. W innym z kolei przypadku możemy spotkać się z ogłoszeniem dotyczącym pracy w luksusowym hotelu spa na Mazurach. Potrzebne są tam osoby takie jak instruktor siatkówki, trener osobisty czy instruktor jogi oraz wschodnich sztuk walki.

Warto pamietać o tym, że branża instruktorsko-trenerska nieustannie przechodzi przez intensywny rozwój, dzięki czemu tego typu oferty będą coraz liczniejsze.

3 lipca 2015

Natalia Sochacka

absolwentka AWF, instruktor fitness, nauczycielka wychowania fizycznego