Kurs instruktora fitness – najważniejsze informacje

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnego kursu musimy dowiedzieć się, kto w ogóle prowadzi na nim lekcje. Powinna to być osoba z odpowiednimi kwalifikacjami oraz osiągnięciami na tym polu zawodowym.

instruktor fitnessJest to bardzo ważne, nie tylko ze względu na to, że zdobytej w taki sposób wiedzy będziemy mogli zwyczajnie zaufać – doświadczeni profesjonaliści są po prostu bardziej wymagający i zachęcają nas do ciężkiej pracy nad własnym rozwojem. Oczywiście, kurs prowadzony przez bardzo znane osobistości w całej tej dziedzinie nie jest niczym tanim, choć jednocześnie ukończenie go daje nam praktycznie pewność, że odniesiemy potem sukces w tym zawodzie.

Kolejną istotną rzeczą na jaką musimy tutaj zwrócić uwagę to dokumenty oraz uprawnienia, jakie otrzymamy po ukończeniu takiego kursu. Podstawą jest oczywiście certyfikat wystawiany przez daną szkołę, ale niemniej istotne jest Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku, razem z unikalnym numerem MEN. Dobry kurs na instruktora fitness powinien zostać przygotowany w taki sposób, aby zapewniał nam wszystkie umiejętności niezbędne w takiej właśnie pracy. Nie chodzi tutaj jedynie o samą wiedzę na temat poszczególnych rodzajów ćwiczeń; na takim stanowisku niesamowicie istotne są między innymi umiejętności interpersonalne. Każdy instruktor powinien być w stanie nawiązać ze swoimi uczniami dobry kontakt, bowiem bez tego zmotywowanie ich do ciężkiej pracy nad samym sobą będzie zwyczajnie niemożliwe.

kurs na instruktora fitnessInstruktor musi również dawać innym dobry przykład, przez co sam powinien podchodzić do takich zajęć z odpowiednim zaangażowaniem. Stworzenie dobrej atmosfery na takich treningach jest rzeczą niezwykle istotną, bowiem powinny one być dla każdego kursanta zwykłą przyjemnością, nie zaś przykrym obowiązkiem. Oczywiście, w pracy tej niezwykle istotne są również umiejętności sportowe.

Dobry instruktor zawsze jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania swoich kursantów i przygotować taki program treningowy, jaki będzie dla nich faktycznie odpowiedni. Na takich kursach właściwie każdy kursant zasługuje na indywidualne podejście – jedynie dzięki temu jego trening przyniesie mu w pełni zadowalające rezultaty. Po ukończeniu odpowiedniego kursu który zapewni nam szerokie kwalifikacje będziemy mogli szukać zatrudnienia w wielu różnych miejscach.

1 lipca 2015

Anna Jędraszczyk

trener fitness, trener osobisty i dietetyk, specjalizuje się w dziedzinie żywienia i treningu siłowego