Kto może zostać instruktorem fitness?

Zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem sprawia, że coraz więcej osób kochających fitness i aktywnie ćwiczących zastanawia się nad tym, czy przyjemności nie połączyć z czymś pożytecznym. Dobrym pomysłem wydaje się w tym kontekście podjęcie wysiłków prowadzących do tego, aby zostać instruktorem, choć przed podjęciem ostatecznej decyzji wskazane jest poznanie specyfiki tego zawodu.

kto może zostać instruktorem fitnessNa pierwszy plan wysuwa się konieczność znalezienia odpowiedniej firmy, klubu fitness albo uczelni, która jest w stanie przeprowadzić interesujący przyszłego instruktora kurs. Już na tym etapie wypada zresztą zachować ostrożność interesując się nie tylko specyfiką samego kursu, ale także tym, jakie korzyści można odnieść decydując się na szkolenie. Tu idealnym rozwiązaniem są dokumenty „państwowe”, to bowiem właśnie one uprawniają do wykonywania pracy charakterystycznej dla instruktora.

Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie wymagań, jakie stawia się instruktorom, po raz kolejny można się bowiem przekonać o tym, że nie są one wcale aż tak proste, jak moglibyśmy się tego spodziewać. W pierwszej kolejności jest to sobą, która nie tylko uwielbia ćwiczyć, ale również może się pochwalić dobrą kondycją. Nie bez znaczenia jest jednak również to, czy kandydat na instruktora posiada predyspozycje do tego, aby dzielić się z innymi wiedzą, którą posiada.

Osoby, które decydują się na kurs zazwyczaj same mogą wybrać czas jego trwania, waha się on przy tym od kilku dni do nawet kilku tygodni. Do udziału w kursie zazwyczaj uprawnia zaświadczenie wydane przez lekarza.

29 czerwca 2015

Natalia Sochacka

absolwentka AWF, instruktor fitness, nauczycielka wychowania fizycznego